na deser top 10 Wielkanoc wylizany  

Top 10 Mazurków Wielkanocnych

Mazurek król Wielkanocy. Przepisów na jego przyrządzenie istnieje tyle, ile gospodyń, jednak większość mazurków posiada jedną wspólną cechę – kruche ciasto, w większości to własnie z niego przygotowuje się mazurki. To wielkanocne cudo powinno być również słodkie i posiadać przeróżne bakalie.  Czy też macie wrażenie, że mazurki wyskakują Wam zewsząd? Internet jest zasypany przepisami na  mazurki wielkanocne, tym wpisem chciałabym ułatwić Wam zadanie i znaleźć ten jeden (albo, dziesięć) przepis na idealny mazurek. Poniższa lista praktycznie w pełni jest sprawdzona przeze mnie lub moją rodzinę. Mam nadzieję, że skorzystacie z #Top10 a Wasze wielkanocne stoły będą się uginać od pysznych mazurków.  Jeden mazurek to opcja obowiązkowa a wszystkie dziesięć to cała rodzina zdumiona 🙂 W zestawieniu znajdzie się coś dla fanów chałwy, karmelu, orzeszków, czekolady mm zapowiada się pyszna Wielkanoc.
Przepisy pochodzą ze stron świetnych blogerów, jeżeli jeszcze ich nie obserwujesz koniecznie zacznij! Po przepis kliknij w Opis.
Wielkanoc bez wątpienia kojarzy mi się z kajmakiem dlatego jako pierwszy w zestawieniu pojawia się te ten od Madam Edith. Pyszny, sprawdzony i szybki w wykonaniu a co więcej nie za słodki! wejdzie i zobaczcie jaki trik na ‘odsłodzenie’ mazurku zastosowała Edyta.
 
W moim zestawieniu nie mogło zabraknąć mazurka od KUKBUK ten jest Inny niż wszystkie!
Mazurek w bardzo romantycznej wersji. Nie dość, że w pięknym, różowym kolorze, to jeszcze nadziany płatkami róży!” psss. jest bardzo fotogeniczny
Również od Kukbuk’a mistrzostwo świata! wszystko co powinno być (wg mnie w mazurku) karmell, orzeszki, czekolada i chrupiący spód…
 
Typowy słodziak, dla fanów chałwy.
 
“Mało słodkie, delikatne, maślane” przepis wielokrotnie sprawdzony!
 
To propozycja dla tych, którzy zrobią wszystkie pozostałe mazurki 🙂 a konkretnie alternatywa dla tych, którzy nie przepadają za słodkimi deserami (o ile tacy ludzie istnieją 🙂
“Kto nie próbował, ten nie wie co traci…” dokładnie! ja próbowałam, i jestem zachwycona. Fani migdałów to coś dla Was.
A dla tradycjonalistów, znalazłam dla Was sprawdzony przepis p. Krystyny z Wielkopolski, mazurek ze słodką masą orzechową.
Madam Edith jak sama piszę uwielbia wielkanocne mazurki, znajdzicie u niej na blogu mnóstwo inspirujących przepisów. A dla tych, którzy nie tolerują glutenu Edyta upiekła makowy #glutenfree mazurek. Mazurek jest genialny! mak, bakalie i aby dopełnić szczęścia mamy jeszcze marcepan.
A to propozycja dla tych, którzy nie preferują zabawy z piekarnikiem albo go nie posiadają.
Obłędnie pyszny spód z ciasteczek z odrobiną kawy, z czekoladowym kremem
Pamiętajcie również o mojej orzeźwiającej tarcie cytrynowej 🙂